Гігієна і профілактика

Стоматологи дитячого відділення стоматологічної клініки «Перлина» професійно і відповідально підходять до лікування захворювань молочних зубів. Саме тому в дитячій стоматології велика увага приділяється профілактичним заходам, спрямованим на збереження здорових зубів у наших маленьких пацієнтів.

Профілактичні процедури в дитячій стоматології «Перлина» в Сумах:

Професійне чищення

полягає в комплексному очищенні зубів від зубного каменю і нальоту. Спеціальні індикатори дають можливість нашим дитячим стоматологам візуалізувати масштаби ураження і діагностувати проблему, а спеціальна технологія чищення робить процедуру швидкою і безболісною.

Герметизація фісур

процедура, спрямована на запобігання утворенню карієсу і полягає в заповненні фиссур (поглиблень на жувальних поверхнях зубів, де найчастіше у дітей виникає карієс) спеціальним матеріалом – герметиком. Використання герметика за рахунок вмісту в ньому фтору і кальцію дає також можливість зміцнити зубну емаль.

Фторування

процедура дозволяє значно знизити ризик розвитку карієсу у дітей, і полягає в нанесенні на зуби спеціального розчину, насиченого іонами фтору. Фторування зупиняє ріст бактерій в роті і дозволяє зберегти молочні зуби здоровими.

Сріблення молочних зубів.

Для запобігання патологій молочних зубів необхідно проводити лікування карієсу на початковому етапі за допомогою різних методик, однією з яких є сріблення молочних зубів у дітей.

Це вид місцевого лікування поверхневого карієсу молочних зубів. Уражені зуби обробляються розчином з фторидом срібла, після чого на поверхні зубної емалі утворюється плівка, що перешкоджає розвитку захворювання. Срібло володіє антисептичною дією не дає розвиватися бактеріям, які  провокують карієс і його розвиток. Метою сріблення зубів у дітей є зупинка розвитку вже наявного захворювання і профілактика більш глибоких його форм. Сріблення поверхневого карієсу проводиться на стадії плями, проте це не єдиний профілактичний метод для збереження здоров’я зубів: сьогодні багато лікарів віддають перевагу реминерализирующей терапії, також не вимагає механічного втручання.

Навчання

Стоматологи стоматологічної клініки «Перлина» навчають дітей правилам здорового догляду за зубами. Для цього в нашій дитячій стоматології в цікавій ігровій формі проводяться заняття з основ гігієни порожнини рота. Захоплюючі ігри, «дружній» підхід, легка і невимушена атмосфера уроків роблять інформацію доступною, а догляд за зубами – захоплюючим.

Завдяки заняттям в дитячій стоматології «Перлина» у вашої дитини:

 • сформується навичка по правильному догляду за зубами;
 • виробиться відповідальність за власне здоров’я;
 • знизиться ризик розвитку карієсу;
 • виробиться звичка регулярного відвідування стоматолога;
 • пропаде страх перед стоматологічним лікуванням.

Загальні рекомендації для збереження здорових і красивих посмішок від дитячої стоматології «Перлина» в Сумах:

 1. Регулярний (щодня вранці і ввечері після їжі) і правильний догляд за зубами і порожниною рота (спеціальні техніки чищення зубів з обов’язковим чищенням язика) з моменту появи першого молочного зуба.
 2. Правильний підбір зубної щітки (в залежності від віку та індивідуальних особливостей) і регулярна (не рідше 1 разу в 2-3 місяці) її заміна.
 3. Індивідуальний підбір зубної пасти, яка повинна бути безпечна, підходити за віком і не містити фтору.
 4. Чисть зуби разом з дитиною приблизно до 6 років, контролюючи правильність чистки.
 5. Максимально обмежити вживання солодкого, а після солодощів чистити зуби чи прополоскати рот.
 6. Дотримуватися правил особистої гігієни: не користуватися чужими столовими приборами, не брати брудні руки в рот.
 7. Активно жувати, регулярно вживаючи овочі та фрукти.
 8. Проводити регулярний огляд зубів батьками, на предмет появи білих і темних плям.
 9. Стежити за загальним здоров’ям дитини.
 10. З метою профілактики регулярно (не рідше одного разу на 4-5 місяців) відвідувати дитячого стоматолога
Top